Jak zrobić typografię?

Typografia jest genialnym sposobem na odmienienie wnętrza. Ostatnim czasem stała się bardzo modna, w sklepach jest pełno plakatów do kupienia, a w internecie aż roi się gotowców. Nie zawsze to co już zrobione, pasuje idealnie do naszego wnętrza. Co wtedy?
Przychodzę dziś do Was z poradnikiem jak stworzyć odpowiadający naszym wymaganiom plakat.Jeśli mamy talent, stworzymy takie coś nawet w paincie. Da się, jednak będzie to bardzo praco i czasochłonne.

Canva- jest darmowym programem internetowym do tworzenia grafik. Posiada mnóstwo możliwości bezpłatnych. Znajdziemy tam również opcje płatne, jednak są one bardziej zaawansowane i niedrogie. Za cenę dolara zyskujemy świetne nakładki. Uważam ze nie zawsze trzeba płacić za nowe efekty, ponieważ z wersji darmowej można wycisnąć bardzo bardzo dużo.
Gdy już wiemy w czym tworzymy, musimy się zdecydować CO tworzymy. Pomysłów jest wiele. Można je czerpać z gotowych plakatów, ale też i z PinterestaZszywki czy innych stron.

Gdy wiem co i gdzie, bierzemy się do działania
 W zależności od wybranego rodzaju plakatu ( a wybór jest całkiem spory), otrzymujemy propozycje układu.
Ja najbardziej lubię tworzyć na czystej karcie. Oczywiście można dodać własne tło, w opcji "uploads"
Pozostaje tylko fantazjować i tworzyć! To nic trudnego.

W opcji "serach" możemy wyszukać wiele ciekawych linii, ikon, obrazków a nawet zdjęć. Wystarczy się trochę pobawić.Każdemu elementowi możemy nadać dowolny kolor, wielkość, tworzyć kopie czy odbicia lustrzane.

W tym programie możemy każdy element dostosować do swoich potrzeb czy zachcianek. Po skończonej pracy wystarczy pobrać na swój komputer stworzoną grafikę. Pozostaje tylko wydruk!


Typografia którą widzicie jest jedną z pierwszych które stworzyłam. W ostatnim czasie dosyć sporo ich powstało ponieważ mam wolną ścianę którą chcę zagospodarować właśnie ramami z takimi plakatami (nie większymi niż A4) oraz zdjęciami. Za jakiś czas na pewno wrzucę zdjęcie na Instagram.

Jak podoba się Wam dzisiejszy pomysł na typografię? Tworzycie swoje własne?
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © 2014 Beauty Lover , Blogger