Walcz!

Autorką zdjęcia jest Julia CaesarBudzisz się i wiesz- ten dzień będzie beznadziejny. Za oknem leje deszcz, skończyło się mleko, pies narobił do Twoich nowych butów a robiąc kawę zalałeś firmowe dokumenty. Tak. Ten dzień jest zepsuty do reszty.
Wszystko jest jakoś nie tak, zastanawiasz się po co w ogóle wstajesz do pracy... przecież i tak jej nie lubisz. Pomiędzy jednym łykiem kawy a porcją suchego tosta zaczynasz popadać w smutek i dezorientację. Tracisz sens, zatracając się w codziennej gonitwie.

Dlaczego nie pomyślałeś o tym jak uratować dzień, humor i samopoczucie? 


Statystyczny Polak nie myśli o poprawie, a jedynie się dołuje. W chwili zmartwienia nie myślisz o naprawieniu wszystkiego, przypominają Ci się jedynie same najsmutniejsze rzeczy ostatnich tygodni.
Zanim popadniesz w depresję, przypomnij sobie to co sprawia Ci przyjemność- słońce ogrzewające Twoją twarz, zapach pasty do zębów, smak ulubionej zupy. Przymnij sobie chwile szczęścia, kiedy to na prawdę, ale na prawdę byłeś szczęśliwy. Było tak pięknie. I nadal może być.

Ten dzień nie jest stracony


Siedzisz za biurkiem i nie widzisz w niczym sensu. Jesteś przekonany że dzień skończy się tak jak się zaczął. Zamiast martwić się zacznij myśleć. Może w domu czeka na Ciebie ukochana osoba, ciepły obiad i miły wieczór?
A może obejrzyj po powrocie serial który tak uwielbiasz? Nie ważne co, ważne żebyś chciał uratować dzień. Pamiętaj że każdy dzień to nowa historia i nie musi być dramatem. Możesz zakończyć go "happy endem". Zrób to co kochasz! Rysuj, tańcz, śpiewaj, wyjdź ze znajomymi i ciesz się z tego!

Walcz


Zawalcz o marzenia, o swoje samopoczucie i o swoje życie. Przeżyj je tak jak tego chcesz i nie oglądaj się na innych, bo oni nie zrobią tego za Ciebie. Pamiętaj że jesteś tu i teraz. Ty i tylko Ty możesz wziąć byka za rogi jak Torreador i wygrać tę walkę.


Może i ten dzień zaczął się źle, może ktoś Ci chciał go zepsuć. Ale to jest Twój dzień, pokaż że nie liczy się początek a efekt końcowy. Każdy dzień wstaje na nowo i każdego dnia możesz zawalczyć o siebie. Możesz się też poddać

Wybór jest Twój.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pisząc komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

Copyright © 2014 Beauty Lover , Blogger